EFTA 2022: filmiauhindade konkurss

Call for entries
May 29, 2022
Submission deadline
Jun 13, 2022
Shortlist published
Sep 02, 2022
Awards announced
Sep 16, 2022

Submission of entries is closed


Eesti filmi- ja teleauhindade (edaspidi EFTA) konkursi eesmärk on tunnustada filmi- ja televaldkonna professionaale ning tutvustada kinokülastajatele ja televaatajatele lähemalt ka nende erialade esindajaid, kes enamasti kaadri taha jäävad.

EFTA 2022 nominendid tehakse avalikuks augustis ning võitjad kuulutatakse välja 16. septembril Alexela kontserdimajas toimuval pidulikul galal. Auhinnagalast toodab ülekande ETV ning see jõuab eetrisse ETV ja ETV2 vahendusel.

EFTA korraldaja on Eesti Filmi Instituut.


FILMIAUHINNAD

 1. Parim mängufilm
 2. Parim dokumentaalfilm
 3. Parim animafilm
 4. Parim lühifilm
 5. Parim režissöör
 6. Parim stsenarist
 7. Parim operaator
 8. Parim montaažirežissöör
 9. Parim helirežissöör
 10. Parim helilooja
 11. Parim filmikunstnik
 12. Parim kostüümikunstnik
 13. Parim naisnäitleja
 14. Parim meesnäitleja
 15. Aasta tegija

Kandideerimise meelespea:

 • Nominentide esitamine EFTA-le on esitajale tasuta.

 • Materjalid (sünopsis, põhjendus, treiler, filmi link, IMDB link fotod, esmaesitluse koht ja kuupäev) tuleb esitada Defolio keskkonnas.

 • Esitaja lisab kandidaadiks esitatud isikute kontaktandmed (telefon ja e-posti aadress), et nominendiks saamise korral saaksime nendega ühendust võtta.

 • Esitaja kinnitab, et nõustub EFTA statuudiga ning kandidaadiks esitatavad on oma osalusest teadlikud. Esitaja omab kõiki õiguseid tööde esitamiseks. Esitatud materjale lubab esitaja kasutada nii ürituse kommunikatsioonis kui ka üritusel.

 • Filmi esitamisel mitmes kategoorias võib kõigepealt esitada ankeedi ühes kategoorias ja siis anda anette.haavel@idp.ee teada, millistesse kategooriatesse veel soovite filmi ankeeti dubleerida. Sedasi dubleerides on üldinfo väljad (sünopsis, fotod, esitaja andmed, filmi link jms) juba täidetud ja jääb üle uuendada vaid kandidaadi nime, põhjendust ja kandidaadi kontaktandmeid.


Lisainformatsioon:
Anette Haavel
anette.haavel@idp.ee
+372 5664 1112
www.eftagala.ee