Kuldmuna 2022

Call for entries
Mar 14, 2022
Submission deadline
Apr 24, 2022
Shortlist published
May 05, 2022
Awards announced
May 13, 2022

Submission of entries is closed


Osalemistingimused

(Juhendi terviktekstiga saate tutvuda aadressil www.kuldmuna.ee. Palume tutvuda!)

 1. Konkurssi Kuldmuna korraldab Turundajate Liit MTÜ (edaspidi: TULI).
 2. Kuldmunal saavad osaleda ainult Eesti Vabariigis registreeritud firmade ja/või Eesti Vabariigis alalist elukohta omavate eraisikute tööd.
 3. Esitatavate tööde esmailmumise vahemik peab olema 5.04.2021 – 13.03.2022.
 4. Konkursil osalevad tööd peavad olema Eesti Vabariigis kehtivate seadustega kooskõlas ning ei tohi olla varem Kuldmuna konkursile esitatud.
 5. Kõikides kategooriates on lubatud esitada ka enda jaoks tehtud töid: esitaja võib olla nii agentuur, üksikisik kui ka klient/tellija.
 6. Materjalide üleslaadimine registreerimiskeskkonda ja/või füüsiliste näidiste toimetamine konkursile toimub esitaja vastutusel. Kuldmuna ei vastuta kaotatud või rikutud tööde ja/või materjalide eest.
 7. Avaldamata töid (nn ghost’e) konkursile esitada ei tohi. Välja arvatud selleks spetsiaalselt ette nähtud kategoorias nagu Pesamuna.
 8. Töid puudutavate täpsustavate küsimuste korral on nii žüriil kui ka konkursi korraldajal õigus esitajalt aru pärida.
 9. Konkursil osaleja peab tagama, et tellija on andnud talle loa tööd esitada ja esitajal on õigus esitada konkursile konkreetset intellektuaalset omandit.
 10. Konkursil osaleja annab loa Kuldmuna korraldajale kasutada esitatud töid Kuldmuna ja selle korraldaja tegevuse kommunikatsiooniks näitustel, kodulehel, sotsiaalmeedias, traditsioonilises meedias ja teistes keskkondades, kus see võib olla vajalik.
 11. Konkursil osaleja on teadlik, et Kuldmuna korraldajal on õigus kasutada punktis 11 kirjeldatud keskkondades tööde esitamisega kaasnevaid selgitavaid tekste/ töö kirjeldusi sh tööde loojate andmeid.
 12. Žüriil on õigus keelduda rassismi, sallimatust või ebaseaduslikku käitumist õhutavate tööde hindamisest.
 13. Žüriil on õigus enne hindamist kõrvaldada tööd, mis ei vasta osalemistingimustele. Iga konkreetse töö esitajale antakse sellest teada.
 14. Konkursitöö tohib esitada ühte kategooriasse ainult üks osapool. Juhul, kui töö soovivad esitada nii agentuur kui ka tellija, tuleb neil omavahel kokku leppida, kes on töö esitaja. Kui sama töö esitab kaks või enam organisatsiooni, arvestatakse ainult ajaliselt esimesena esitatut.
 15. Disainikategooriates 8.1 Reklaamtrükis, 8.2 Raamatud, kataloogid, ajakiri, 11. Keskkonnadisain 13.5 Illustratsioon, 13.6 Tüpograafia, 13.7 Infograafika tuleb töö esitada inglise keeles. Teistes kategooriates võib konkursitöö esitada eesti või inglise keeles.
 16. Konkursil osaleja ja žüriiliige kinnitab, et ei riku oma tegevusega Kuldmuna ja selle korraldaja mainet.
 17. Kuldmuna korraldaja kinnitab, et ei riku oma tegevusega konkursil osaleja ja žüriiliikme mainet välja arvatud juhul, kui konkursil osaleja või žüriiliige on rikkunud konkursi üldpõhimõtteid, millega võib kaasneda konkursi korraldajale asjakohane sõnavõtt meedias.

Tähtajad

Tööde ametlik vastuvõtt: 14. märts (esmaspäev) – 10. aprill 2022 (kell 23:59) (pühapäev).

Hilinejate vastuvõtt 11. aprill (esmaspäev) – 24. aprill 2022 (kell 23:59) pühapäev

Kuldmuna auhindade jagamine 13. mai 2022 (reede).

Esitatavate tööde esmailmumise vahemik peab olema: 5. aprill 2021 – 13 .märts 2022.

Näidis tuleb saata või tuua WORKLAND Maakri kontorisse (Maakri 19-2, Tallinn, 10145) vahemikus 25. aprill – 2. mai. Töid on võimalik tagasi saada kuni 20. maini (kontakt info@turundajateliit.ee, tel 58391033). Korraldaja ei vastuta füüsiliste näidiste korrektse säilimise eest.

Tööde esitamise keskkond: defol.io/kuldmuna2022

Tasud

 1. Kõik tööd tuleb nõuetekohaselt esitada ja osalemise eest tasuda Defol.io keskkonnas.
 2. Esitatud tööde eest on võimalik tasuda arve alusel pangaülekandega. Defol.io keskkonnas on võimalik makstud tööde eest genereerida arve. Mitme töö esitamisel on soovitatav genereerida üks arve. Arvet on võimalik hiljem pdf-formaadis järele tellida, tellimuse tasu on 10 €.
 3. TULI liikmemaksu võlglastele kehtivad soodustuseta, tavapärased osalemistasud.
 4. Kuldmunal osalevad tööd, mille eest on tasu laekunud hiljemalt 30.04.2022.
 5. Mittekvalifitseeruvate tööde eest tasutud osalemistasu ei tagastata.
 6. Hilinejad (hilinejate vastuvõtt: 11.aprill – 24. aprill 2022 kell 23.59) maksavad iga töö eest lisatasuna 50% kehtivast hinnast. Hilineja perioodil esitatud töö eest ei saa maksta arvega.
 7. Iga konkursile esitatud üksiku töö eest tasub selle esitaja osalemistasu 80 €. Hind TULI liikmele on 64 €. Disaini ja meisterlikkuse kategooriates kehtib ADC*E Estonia/Art Directors Club Estonia ja Eesti Disainibüroode võrgustiku (Eesti Disainikeskus) liikmetele soodushind 64 €. Kõigile hindadele lisandub käibemaks 20%.
 8. Iga konkursile esitatud seeria eest tasub selle esitaja osalemistasu 150 €. Hind TULI liikmele on 120 €. Seeria põhimõte kehtib kõikides kategooriates. Seeria on kuni viiest osast koosnev kindla meedia põhine teoste jada, mis on osa ühest kampaaniast. Toodete korral kuulub seeriasse kuni viis liiget ühest tooteperekonnast.

Kõigile hindadele lisandub käibemaks 20%.