ADC*E Eesti Disainiauhinnad 2017

Call for entries
Aug 16, 2017
Submission deadline
Oct 04, 2017
Shortlist published
Oct 11, 2017
Awards announced
Oct 13, 2017

Submission of entries is closed


Osalemistingimused

Konkursil osalevad ainult Eesti Vabariigis registreeritud firmade ja/või Eesti Vabariigis alalist elukohta ning elamis- ja tööluba omavate autorite poolt loodud tööd. Konkursil osalevad ainult need tööd, mis on esmakordselt avaldatud, müügikanalisse jõudnud, kasutusele võetud jne mitte varem kui 15.09.2015 ja mitte hiljem kui 04.10.2017 ning mida ei ole varem ADC*Estonia konkurssidele esitatud. Konkursil osalevad ainult Eesti Vabariigi seadustele vastavad tööd.

Konkursil osaleja kinnitab, et tal on kõik õigused tööde esitamiseks konkursile. Esitaja annab loa ADC*Estonia kasutada töid ühingu tegevuse reklaamimiseks näitustel, koduleheküljel ning teistes keskkondades, kus see võib olla vajalik. ADC*Estonia ei vastuta kaotatud või kaduma läinud tööde või materjalide eest. Materjalide üleslaadimine registreerimiskeskkonda ja/või füüsilise näite toimetamine ADC*Estonia toimub esitaja vastutusel.

Žüriil on õigus diskvalifitseerida töid, mis ei vasta osalemistingimustele või muuta esitatud tööde kategooriat.Hindamiskriteeriumid

Žürii eesmärk on valida välja kõige paremad tööd, mis on võimelised konkureerima ADC*Europe konkursil ning auhinnata neid kas kulla, hõbeda või pronksiga. Žürii ei ole kohustatud auhindu jagama juhul kui otsustatakse, et auhinna väärilisi töid ei ole.

Uudsus ja innovaatilisus: töö peab olema mingil moel uudne – hea copy & paste ei võida

Teostuse kvaliteet: teostus peab toetama ideed ja tehnilist lahendustOsalemistasu

 • Varajane linnuke - enne 28.09.2017 - 40€ / töö
 • Hiline linnuke - ajavahemikul 29.09.2017 - 04.10.2017 - 80 € / töö
 • Osalemistasule lisandub käibemaks (20%). Osalemistasu tasub esitaja iga konkursile esitatud töö eest Defol.io keskkonna kaudu (krediitkaart, paypal, pangalink või pangaülekanne).

  Töid, mille eest on osalemistasu konkursi sulgemispäevaks (04.10.2017 kl 23.59) tasumata, EI HINNATA.

  Hea uudis Antaliselt: Antalis maksab soovi korral ühe "Väärt paberile" kandideeriva töö kinni. Kui soovite, et Antalis kompenseeriks teile tasu, siis saatke vastavasisuline kiri aadressil antalis[at]antalis.ee. Osalemistasu kompenseeritakse tagasiulatuvalt ehk eriauhinnale kandideerimiseks peab osalemistasu keskkonnas Defol.io olema tasutud õigeaegselt ja reeglitele vastavalt. Osalemistasu kantakse üle esitaja kontole pärast konkurssi lõppu esitaja poolt aadressile antalis[at]antalis.ee saadetud avalduse alusel. Esitaja kohta kompenseeritakse üks töö.

  NB!Peale 04.10.2017 kl 23.59 töid enam esitada ei saa (ei, mingit lisa-lisapikendust kindlasti ei tule)  Tööde esitamine

  Üleslaadimine, registreerimine ja osalemismakse: Kõik konkursile esitatavad tööd tuleb registreerida internetikeskkonas defol.io, täites selleks ette nähtud registreerimisvormi ning tasudes vastava osalemismakse.


  Tööde kirjeldamine

  Lisage registreerimiskeskkonnas igale tööle adekvaatne kuid lühikene kirjeldus eesti ja inglise keeles (kokku kuni 1000 tähemärki). Kirjeldus aitab žüriil mõista töö eesmärki. Kirjutage kirjeldus asjasse mitte pühendatud kolmandale isikule arusaadavalt ning arvestage, et žürii on rahvusvaheline! Iga töö kohta tuleb laadida üles kuni 5 pilti (4266*3200px. Kompresseerimata JPEG (RGB)). Lubatud on lisada ka URL projekti tutvustavale minisaidile.

  Antalise eriauhinnale kandideerivad konkursi üleselt kõik tööd, mille puhul on tegemist reaalse trükisega, kui neile on lisatud füüsiline näidis ning töö seletusse kirja pandud trükikoda ja paberi tüüp/grammkaal.


  Füüsilised näidised ja töönumber

  Trükiste ja pakendite puhul on kohustuslik esitada tööde füüsilised näidised. Füüsilised näidised tuleb toimetada Velveti kontorisse: Telliskivi 60a Tallinn.

  Igale esitatavale tööle peab olema lisatud töönumber, mille väljastab Defol.io internetikeskkond peale arve tasumist. Töönumber peab olema märgitud nii tööle endale (mitte-segavale kohale) ning pakendile/ümbrisele milles töö kohale toimetatakse. Tööde autoreid ja muid viiteid töö esitajatele lisada ei tohi.

  NB! füüsiline näidis peab olema saabunud enne tähtaega (04.10.2017 kl 18.00), vastasel juhul ei saa tööd hinnata.


  Failid ja formaadid

 • Pildid: 42663200 px. Kompresseerimata JPEG (RGB).
 • Video: 19201080 px. *.mov. Koodek: H264. Laetuna üles vimeo.com/youtube.com keskkonda. Video maksimaalne pikkus 2,5 minutit.


 • Tähtajad

  Töid saab esitada kuni 28.09.2017 kl 23.59 / kõrgema osalemistasuga ajapikendus 04.10.2017 kl 23.59.

  NB! Peale 04.10.2017 kl 23.59 töid enam esitada ei saa (ei, mingit lisa-lisapikendust kindlasti ei tule), selleks ajaks peab kindlasti olema kohal ka füüsiline näidis!  Abi ja vastused

  Küsimuste korral aitab teid: Janno Siimar / ADC*Estonia +372 56 486 777 / janno[at]velvet.ee